Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

Bu bölümde, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'nin sunduğu tedavilerde yıllar bazında başarı oranlarını bulabilirsiniz. Başarı istatistiklerimiz genel olarak yaş gruplarına göre kategorize edilmiştir. Fakat, bilinmesi gerekir ki, tüp bebek tedavilerinde başarıyı etkileyen birçok unsur mevcuttur. Bu unsurlar, kadın ver erkeğin infertilite analizleri ile birebir bağlantılıdır. Bu yüzden, tüp bebek tedavilerinde başarı şansı her bir hastanın bireysel analizi sonucunda yorumlanabilir. Tüp bebek tedavilerinde başarı şansını etkileyecek olan ana başlıklar şu şekilde sıralandırılabilirler:

 

- Kadının yaşı 
- Kadının hormon değerleri 
- Kadının rahim ve yumurtalıklarının genel durumu 
- Önceki tedavi ve infertilite geçmişi 
- Kadın ve Erkeğin genetik değerlendirmesi 
- Erkeğin sperm parametreleri

 

Tedaviye başlamadan önce hastalarımızın en fazla merak ettikleri konulardan biri de tüp bebek tedavisnde başarı ve gebelik elde etme oranıdır. Bu nedenle her yıl yaptığımız tüm tedavileri kapsayan yaş grupları ile ilişkilendirilmiş gebelik oranlarını hesaplayıp web sitemizde açıklamaktayız.

 

Aşağıda gördüğünüz yıllar bazındaki başarı istatistikleri embriyo transferi ile sonuçlanan tüp bebek tedavilerine ait sonuçları göstermektedir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’nin başarı istatistikleri Kıbrıs'taki ve dünya genelindeki mevcut diğer merkezler ile karşılaştırıldığı zaman merkezimizin başarı şansının oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Merkezimizin sunduğu tedavilerdeki üstün başarı performansının başlıca sebepleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir:

 

- 15 yılı aşkın bir süredir tüp bebek hizmeti sunan merkezimizin ve ekibimizin tecrübe ve bilgi birikimi, 
- Merkezimizin sadece bir tüp bebek merkezi değil, aynı zamanda bir araştırma merkezi oluşu, 
- Özellikle donasyon programlarımızda sadece gebeliği ıspatlanmış 19-25 yaş arası donörlerin kullanımı, 
- Hastalarımıza tedavi sunmadan önce kapsamlı bir analiz yaparak en doğru tedaviyi belirliyor olmamız, 
- Tüm tedavilerimizde başarı şansınızı artıran Mikroenjeksiyon teknolojisini kullanıyor olmamız, 
- Embriyo gelişimini embriyoskop teknolojisi ile takip ederek sadece en iyi embriyoları transfer etmemiz, 
- İleri yaşta hastalarımıza tandem siklus veya sitoplazmik transfer gibi başarı unsuru yüksek tedaviler sunuyor olmamız, 
- Dr. Savaş Özyiğit'in tüp bebek dalında bir duayen olması ve kendi embriyo transfer yöntemlerini geliştirmiş olması, 
- Embriyo transfer’inden önce sizin bu prosedüre en etkin şekilde hazırlanıyor olmanız.

 

Aşağıdaki tabloda verilen tüp bebek başarı oranları, iki ve daha fazla embriyonun transfer edildiği vakaları örneklem olarak almıştır. Tek embriyo transferlerinde başarı şansı daha düşük olduğundan iki ve daha fazla embriyonun transferi başarıyı artıran bir unsur olarak tercih sebebidir.

2012 başarı oranları

 

2013 başarı oranları

 

2014 başarı oranları

 

Bireysel olarak tüp bebek tedavilerinde başarı şansını artırmak için alınabilecek bazı önlemler, yumurta ve sperm kalitesini geliştirmeye ve artırmaya yönelik bazı tedbirler mevcuttur. Birçoğumuz kendi kendimize sormuşuzdur; Yumurta veya sperm kalitemi artırmak için ne yapabilirim diye. Her ne kadar da ağır infertilite gruplarında bazen çok fazla seçenek olmasa da, bazı önlemler başarınızı artırabilecek niteliktedir. 'Merak Ettikleriniz' bölümümüzde bu yönde birçok yararlı bilgiye ulaşacaksınız.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...