Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

2011 yılında, gönüllü elli infertil kadın üzerinde intralipid serum tedavis uygulandığında bu kadınların tek ortak noktası hepsinin geçmişte başarısız IVF tedavisi görmüş olmalarıydı. Bu çalışmanın sonunda, uygulamaya katılan kadınların yarısı İntralipid serum tedavisi aldıktan sonra hamile kaldı. Kontrol grubunda bulunan İntralipid serumu almayan kadınların düşük yapma riski daha yüksek oldu. Bu nispeten küçük bir çalışma olmasına rağmen, intralipid infüzyon IVF tedavisinde klinik gebelik oranlarında artış vermiş ve aynı zamanda muhtemel düşük riskilerini en aza indirmiş olduğu gözlenmiştir.

 

Intralipid infüzyon terapisi, Tüp bebek tedavisi öncesinde ve sonrasında özel hasta grupları için uygulanan kısa vadeli bir tedavi yöntemidir. Tekrarlayan gebelik kayıpları ve ya tekrarlanan başarısız tüp bebek tedavileriniz varsa, o zaman test sonucunuzun doğal öldürücü hücreler yönünden pozitif olma olasılığı gözardı edilmemelidir.

 

Doğal öldürücü hücreler viral enfeksiyonların kontrol altına alınmasına yardımcı beyaz kan hücrelerinin bir türüdür. Embriyo transferi yapılan bir vakada doğal öldürücü hücrelerin sayısının yüksek bulunması, embriyonun yabancı bir madde olarak algılanmasına neden olur ve embriyoya karşı saldırıya geçerek embriyonun tutunmasına izin vermezler. Bu durumda aşırı aktif bağışıklık sisteminin baskılanması düşünülmelidir.

 

İntralipid sentetik bir karışımdır, içerisinde % 10 soya fasulyesi yağı, % 1.2 yumurta sarısı fosfolipidleri, % 2.25 gliserin ve su bulunmaktadır. Koldan damar yoluyla serum olarak verilir. Intralipid infüzyonun amacı doğal öldürücü hücrelerin aktivesini düşürmek ve neden oldukları implantasyon başarısızlığını azaltmaktır.

 

Intralipid İnfüzyon Kimlere Uygulanır?

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları veya tekrarlayan düşükleri olan çiftlerde doğal öldürücü hücrelerin varlığının olup olmadığını tespit etmek için kan testi yapıması önerilir. Test sonucuna göre, Intralipid İnfüzyon tedavisine uygunlukları değerlendirilir. Eğer doğal öldürücü hücreler yüksek düzeyde çıkarsa Intralipid İnfüzyon uygulaması , devam eden tüp bebek tedavisi sırasında planlanır ve gerekli düzenlemeler yapılır.

 

Intralipid İnfüzyon Uygulamasının Maliyeti nedir?

Intralipid infüzyon uygulmasını, IVF tedavisi sırasında birkaç seans tekrarlamak gerekir. İdeal olarak, ik implantasyon başarısızlığı riskini en aza indirmek amacıyla iki seans tekrarlamak fayda sağlayacaktır. Gebelik elde edildiğinde ise, doğal öldürücü hücrelerin yükselmesini önlemek amacıyla gebeliğin 20. haftasına kadar muhtemelen birkaç infüzyon uygulanmalıdır.

 

Siklus süresince yapılacak olan infüzyon 500 Euro'ya mal olacaktır. Gebeliğin devamında yapılması gereken infüzyon ise bulunduğunuz ülkeye/ lokasyona göre farklı fiyatlarda olacaktır.

 

Tedavi Ne Kadar Sürer ?

Intralipid infüzyon tedavisi serum olarak yatarak alınır. Iv damla ağrısızdır ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmez. Sadece IV kanul iğnesinin girişi ile anlık küçük bir acı hissedilebilir.

 

Kendi klinik deneyimlerimize dayanarak şunu güvenle diyebiliriz ki IVF tedavisi sırasında , oldukça önemli sayıda vakada uygulanan infüzyon ile canlı doğuma giden gebeliklerde artış elde edilmiştir.

 

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında ve / veya tekrarlayan düşüklerde ve ya doğal öldürücü hücreleri bulunan kadınlarda Intralipid infüzyon uygulaması tüp bebek tedavilerinin ayrılmaz bir parçası olacaktır.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...