Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

Sperm donasyonu ile IVF Tedavisi, diğer adı ile Sperm bağışı ile Tüp Bebek Tedavisi; kadından yumurta toplama işlemi ile yumurta toplandıktan sonra, elde edilen yumurtaların seçilmiş sperm bağışçısının (donör) örneği ile döllenmesi sağlanır. Oluşan embriyolar (hücresel safhada bebekler) 3 veya 5 gün sonra anne adayının rahim içine transfer edilir. Sperm donasyonu ile tüp bebek tedavisinde, anne adayının oositi (yumurtası) ve donörün (bağışçı) spermi kullanılmaktadır, ve embriyolar anne adayının rahim içine transfer edilmektedir.

 

Standart tüp bebek tedavisi sürecine benzer olarak; kadının yaşı, hormon tetkikleri ve ultrasonografi sonucu baz alınarak bir tedavi şeması çıkartılır. Dışardan verilen orta / yüksek dozda ilaçlarla yumurtaların uyarılması ve gelişimi sağlanır. Amaç; gelişen yumurtaların kalitesini artırmak ve yumurtalar olgunlaştığında, tedavi için yeterli sayıda yumurta elde etmektir.

 

Sperm Donasyonunda kullanılan spermler merkezi Danimarka’da bulunan Cryos Sperm Bank’asından temin edilen tüm tıbbi tarama testleri yapılmış, kan grubu, fiziksel, etnik özellikleri kayıt altında tutulan, sağlıklı fertil erkeklerden elde edilmektedir.

 

Merkez’imizde donörlerin kimlikleri kesinlikle saklı tutulur. Anne ve baba adayı bağışçısı ile asla tanışamazlar.

 

Sperm bağışçısı seçiminde hastanın talepleri doğrultsunda, hastaya uygun olabilecek donörler bilgisayar aracılığı ile belirlenir ve bu donörlerin etnik kökeni, fiziksel özellikleri, eğitim durumları, kan grupları gibi detaylar hasta ile paylaşılır. Hastalarımız ile yapılan görüşme sonrasında belli bir donör seçilir ve bu donör hastamıza rezerve edilir.

 

Sperm donasyonu ile IVF tedavisi, standart IVF tedavisi ile hemen hemen aynı sürede başlamış ve yaklaşık 35 yıldır aktif olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

 

Sperm Donasyonu Kimlere Uygulanır?

- Erkekte sperm örneğinde hiç sperm bulunmaması ve ya iyi kalitede sperm bulunmaması: geçirilen bazı ateşli hastalıklar, inmemiş testis öyküsü, ilerlemiş testis hastalıkları, 
- Kanser hastalığı sonucunde erkeğin radyoterapi veya kemoterapi öyküsü, 
- Erkeğin cerrahi veya travma nedenli testislerinin alınmış olması 
- Erkeğe ait genetik geçişli hastalık öyküsü 
- Andropoz 
- Erkek partnerin yokluğu

 

Bir çifte Sperm donasyonu ile tüp bebek tedavisi önerilebilmesi için, öncelikle her iki partnerin de bazı araştırmalardan geçmiş olması gerekir. Bu araştırmalar; hastalara mevcut duruma göre hangi tedavi şeklinin daha uygun olacağının belirlenmesi için gereklidir.

 

Sperm Donasyonundan Önce Yapılması Gereken Testler Nelerdir?

Kadın için, 
- Sistemik ve Lokal fizik muayene: Bazal jinekolojik muayene ve jinekolojik ultrasonografi ile vajen, serviks ve uterusa (rahime ) ait temel anatomik bozukluklar değerlendirilir, overlere ( yumurtalıklara) ait yapısal ve/veya hormonal bozukluklara bakılır. 
- Hormon profili testleri: FSH, LH, E2, Prolaktin, TSH, Progesteron overlerdeki yumurta rezervinin değerlendirilebilmesi amacıyla hormonlara bakılır. 
- Tubal geçişin saptanması: HSG (Rahim Filmi) tetkiki yapılır. 
- Enfeksiyon Testleri yapılır.

 

Kadının yaşı, hormon tetkikleri, ultrasonografi sonucu referans alınarak, bir tedavi şeması çıkartılır. Tedavi şeklinin seçimi, etkin başarının elde edilebilmesi için; hasta ve doktorun birlikte karar vermesi gereken ciddi bir faktördür.

 

Sperm Donasyonu ile Tüp bebek Tedavisinin Aşamaları

1. Anne adayının yumurta geliştirici ilaçları kullandığı dönem

2. Yumurta toplandığı ve donör sperm örneğinin kullanıldığı dönem

3. Döllenme sonrası embriyoların geliştiği dönem

4. Kadına embriyo (hücresel seviyede bebek)/embriyoların verildiği dönem (Embriyo Transferi)

5. Transfer sonrası dönem

 

IVF Sperm Donasyonu uygulamasında çiftin merkezimizde bulunma süresini kadın ve erkek için ayırabiliriz.

 

Kadının Tedavi için Merkezimizde Bulunması Gereken Uygulamalar:

Yumurta toplama işlemi ve Embriyo transferidir. Yumurta toplama işleminden embriyo transferine kadar geçen süre evde değerlendirilir.
Çiftin birlikte gelmesi moral, motivasyon ve biribirine destek olması başarıyı arttıran bir etkendir.

 

Tedavi için adınıza düzenlenen reçetenizi e-posta ya da faks ile size ulaştırabiliriz. İsteğiniz doğrultusunda ilaçların temini için kargo servisi yapan anlaşmalı eczanelere reçetenizi gönderebilir ve ilaçların size kargo ile ulaşmasını sağlayabiliriz. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak tedavi için ilaçlarınızın temininde sizlere her zaman destek olmaktayız.

 

Tüp Bebek Tedavisi’nde iletişimin Önemi: Çok iyi biliyoruz ki iletişimin tedavide önemli bir rolü var. Bu nedenle tedavi programına başlayan her hastanın klinikle olan iletişimini kesintisiz sürdürebilmesi için hasta koordinatörlerimiz size destek vermektedir. Hasta koordinatörü, hastanın tedavi sürecindeki gerekli tüm koordinasyonu doktor ile iletişim, tedavi planı takibi, konaklama ve ulaşım hizmetleri konusunda destek sağlar.

 

Sperm Donasyonu Tedavisi Ücret Bilgisi:

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'nde Sperm bağışı ile yapılan tüp bebek tedavi masrafları 4000 Euro’dur. Tedavi sırasında yapılan ultrasonografi ve konsültasyona ücret alınmaz. Aşağıda tedavi ücretine dahil olmayan ekstra giderleri bulabilirsiniz:

 

  • Tedavi süresince yumurta gelişimi için kullanılan ilaçlar.
  • Kıbrıs’a gelmeden önce tedaviye hazırlık döneminde yaptırmanız gereken testler, ilaç kullanımına geçilmesi ve bir kadın doğum hekimi tarafından yapılacak ultrasonografiler. Bunlar yaklaşık olarak 1000-1500TL olacaktır.
  • Konaklama harcamaları tedaviye dahil değildir. Farklı fiyat ve konaklama seçeneklerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz. 5 yıldızlı otellerden town-home ve stüdyo gibi her bütçeye uygun alternetif konaklama seçeneklerimizden biri size uygun olacaktır.
  • Bulaşıcı hastalık testlerinizi ise merkezimizde yapıyoruz. Kadın ve erkek için yapılan bu test yaklaşık 400TL’dir

 

Sperm Donör ile IVF tedavisi detayları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...