Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

Kadınların iş hayatındaki kariyer planları, evlilik yaşının ertelenmesi, çocuk sahibi olmanın ileriki yaşlarda düşünülmesi nedeniyle yumurta dondurma işlemi günümüzde git gide popüler olan ve en sık talep edilen bir işlem olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır.

 

Dr. Savaş Özyiğit, deneyimli uzman kadrosu ile yumurta dondurma, sperm ve embriyo dondurma ve tüm tüm bebek işlemlerinde hastalarına başarıyla hizmet vermektedir.

 

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, Kıbrıs’ın ilk tüp bebek merkezidir. Dr. Savaş Özyiğit ve deneyimli ekibi ülke sınırlarını aşarak Avrupa’da ve dünyadaki pek çok ülkede öncelikle tercih edilen tüp bebek merkezlerinden biri haline gelmiştir.

 

Yumurta dondurma işlemi ile elde edilen ilk gebelik 1986 yılında Avustralya’da gerçekleşmiştir. Yumurta dondurma işlemi yıllar içerisinde uzun ve sancılı bir süreçten geçmiştir. Yumurta hücresinin büyük olması ve içerisinde fazlaca su bulunması nedeniyle dondurma işlemleri sırasında geçmiş yıllarda çeşitli sıkıntılar yaşanmıştır. Ancak yavaş dondurma yerine vitrifikasyon (camlaştırma) veya hızlı dondurma yöntemi ile bu engeller aşılmış ve yumurta dondurma işlemi günümüzde artık rutin bir işlem haline gelmiştir.

 

Yumurta Dondurma Nedenleri:

- Kadınların evlenme ve çocuk sahibi olma yaşının kariyer vs gibi nedenlerle ötelenmesi halinde, 
- Kanser tedavisinde kemoterapi veya radyoterapi gerektiren durumlarda, 
- Yumurtalık hastalıklarına bağlı olarak overlerin alınmasını gerektirecek operasyon hallerinde, 
- Erken menopoz riski taşıyan kadınlarda, 
- Ciddi OHSS riski taşıyan hastalarda seçenek olarak kullanılabilmektedir.

 

Merkezimizde, yumurta dondurma işlemi sonrası çözünen yumurtalardan elde edilen gebelik oranları, tüp bebek tedavisinde elde ettiğimiz canlı yumurta gebelik oranlarına çok yakındır. Özellikle son zamanlarda gelişen dondurma teknikleri sayesinde, taze ve donmuş yumurtaların başarı oranlarında herhangi ciddi bir fark gözlemlenmemektedir.

 

Yumurta Dondurma işlemi nasıl yapılır?

Yumurta dondurma işlemi iki türlü uygulanabilmektedir.

- Over dokusu alınıp doku şeklinde dondurulabilir. 
- Yumurta hücre şeklinde toplanıp tek hücre olarak dondurulabilir.

 

Günümüze yumurta hücreleri başarı ile dondurulduğundan daha çok tek hücre şeklinde dondurma tercih edilmektedir. Dondurma işlemi için merkezimizde ‘Vitrifikasyon’ yöntemi kullanılmaktadır.

 

Herhangi bir günde işlemi yaptırabilir miyim?

Hayır. Öncelikle bulaşıcı hastalıklar (Hepatit AIDS, Sifilis gibi) testlerinin yapılmasını istemekteyiz. Bu testlerde sorun saptanmaz ise ikinci aşamaya geçiyoruz. Bu aşama sonrasında, adet döneminizin başlaması ile birlikte 10-12 günlük bir hormon tedavisi uygulanır ve yumurtaların geliştirilip olgunlaştırılması sağlanır. İstenen büyüklüğe erişen foliküller 15-20 dakikalık bir anestezi altında vajinal ultrasonografi eşliğinde ince bir iğne ile toplanır. Elde edilen yumurtalar laboratuvar ortamında İleriki bir tarihte kullanılmak üzere dondurma işlemine tabi tutulur.

 

Dondurulmuş yumurtalarımı kullanmak istediğimde, tedavi şansımız tek midir ?

Yumurta sayısının yeterli olması durumunda, elde edilen yumurtalar ayrı ayrı setler halinde dondurulabilmektedir. İleride yumurtalarınızı kullanmak istediğiniz zaman kaç set yumurtanız var ise, o kadar tüp bebek tedavisi şansınız olacaktır. Bu yüzden, hastalarımıza tavsiyemiz, yumurta dondurma işlemini mümkünse 35 yaş altında planlamaları yönündedir. Bu sayede, hem elde edilen yumurta sayısı hem de yumurta kalitesi istenilen düzeylerde olacaktır.

 

Merkezimiz deneyimli uzman kadrosu ile yumurta dondurma, sperm ve embriyo dondurma ve tüp bebek tedavi protokollerinde hastalarına başarıyla hizmet vermektedir.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...