Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

Taşıyıcı Annelik (Kiralık Anne) , kendi çocuğunu taşıyamayacak durumda olan kadınlar için uygun bir tedavidir.

 

Taşıyıcı Annelik Tedavisi Kimler için Uygundur?

  • Doğuştan rahmi olmadığı için gebe kalamayacak kadınlarda,
  • Rahimde şekil bozuklukları, önemli boyutta yapışıklık bulunması durumunda,
  • Önceden geçirilmiş olan bir operasyon sebebi ile rahimde ciddi hasar oluşması,
  • Histerektomi ile rahmi alınmış olanlarda,
  • Herhangi bir kronik hastalıktan ötürü bebek taşımak veya doğurmanın hayati riski olabileceği durumlarda taşıyıcı annnelik önerilir.

 

Bununla birlikte, herhangi bir nedenle çocuk doğurmak istemeyen kadınlar için de taşıyıcı annelik uygun bir tedavi şekli olabilmektedir.

 

Taşıyıcı annelik uygulamasında, önce size uygun bir taşıyıcı anne adayı bulunur. Anne ve baba adayının yumurta ve spermi kullanılarak embriyo elde edilir. İhtiyaç duyulursa donör yumurtası ve spermi de kullanılabilir. Elde edilen embriyolar hastanın kendisine değil de, taşıyıcı anneye transfer edilir.

 

Kıbrıs'ta taşıyıcı annelik ile ilgili yasal mevzuat yoktır. Bu nedenle Kıbrıs'ta taşıyıcı anne bulmak, yasal sözleşme ve kontrat imzalamak ve bebeğin doğumunu gerçekleştirmek yasal açıdan mümkün değildir. Kıbrıs’ta bu işlemlerin yapılabileceğini vaadeden herhangi bir kuruma itibar etmeyin.

 

Taşıyıcı annelik işlemlerinde, yasal mevzuat ve hukukun işleyişi en temel kriter olmalıdır. Bu sebeple, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, taşıyıcı annelik uygulamalarımızı Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan taşıyıcı annelik kurumumuz ile koordineli olarak yürütmekteyiz.

 

Tedaviye Nasıl Başlanır?

İlk etapta, gerekli test ve tetkiklerin yapılması, ve tüp bebek tedavisinin nasıl gerçekleştirileceğinin planlanmalıdır. Kadının yumurtası ve erkeğin spermi kullanılacaksa, ve donör kullanımına ihtiyaç yoksa, bu durumda tüp bebek tedavisnde olduğu gibi gerekli 'İnfertilite Testleri'nin yapılır ve tedavi protokolünü hazırlanır.

 

Eş zamanlı olarak taşıyıcı anne seçimini yapabilmeniz için, e-mail ile taşıyıcı anne başvuru formunı ize iletiriz. Bu formu doldurarak bize geri gönderirsiniz. Taşıyıcı annede belirlemek istediğiniz özellikleri bu form ile bize iletirsiniz. Size uygun bir aday belirlendiği zaman, bu adayın tüm detaylarını sizinle paylaşırız ve uygun görmeniz halinde taşıyıcı anne adayınız ile tanışır ve iletişim içerisinde olmaya başlayabilirsiniz.

 

Taşıyıcı annenizi seçildikten sonra yasal zemine uygun bir şekilde kontrat düzenlenir ve standart kurallar öğrenilir, karşılıklı talepler kontrata eklenir . Bu aşamada, Amerika Birleşik Devletileri'nde bulunan taşıyıcı annelik kurumu, kurumun avukatı ve sizlerle irtibata geçer . Arzu ederseniz bizler vasıtası ile iletişim içerisinde olursunuz.

 

Tedaviniz gerçekleştirildikten sonra taşıyıcı annenizin gebelik süreci Amerika'da kendi bulunduğu eyalette, anlaşmalı doktorlarımızın kontrolünde geçer. Hamilelik döneminin sonunda bebeğinizin doğumu için Amerika'ya giderek bebeğinizi ilk kez kollarınıza alır, anne ve baba olmanın heycananı yaşayabilirsiniz.

 

Yukarıda bulamadığınız detaylar için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Randevu Formu'muzu doldurarak ilk adımı atabilirsiniz.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...