Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’nde sunulan Tandem IVF ( Tandem Siklus), over rezervi azalmış olan hastalarımız için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Tandem IVF tedavisinde de yumurta gelişiminin sağlanması için ilaç kullanılır. Kullanılacak olan ilaçların dozları, hormon testleri ve ultrasonografi tetkikinin sonucunda belirlenir. Anne adayı için tüp bebek tedavisi hazırlıkları yapılırken, diğer tarafta genç ve sağlıklı yumurta vericisi (yumurta donörü) de eş zamanlı olarak tedaviye alınır. Foliküllerin 18 - 22mm büyüklüğüne erişmesinden sonra, yumurta toplama işlemine hazırlık yapılır. Yumurta Toplama işleminden 35 saat önce çatlatma iğnesi olarak bilinen hCG enjeksiyonu yapılır ve sonrasında Yumurta Toplama işlemi (OPU) gerçekleştirilir. Hem hasta, hem de donör aynı gün fakat farklı saatlerde bu işlemden geçer ve olgunlaşan yumurtalar toplanarak döllenme sürecine hazırlanır. Donör gizliliği esasından dolayı donörün ve hastanın birbirleri ile karşılaşmaması için hasta ve donör farklı saatlerde yumurta toplama işlemine alınırlar.

 

Tandem IVF Tedavisi kimlere önerilir?

- Kadında yumurta rezervinin az fakat tamamen tükenmemiş olduğu durumlarda, 
- Özellikle menopoz öncesi, 40 yaş ve üzeri kadınlarda, 
- İleri yaş grubundaki kadınlarda, yaşa bağlı olarak azalan yumurta kalitesi ve rezervinde gebelik şansı artırmak için, 
- Önceden kendi yumurtaları ile tüp bebek tedavisi yaptırmış, fakat yumurta sayısının az olması veya yumurta kalitesinin yetersiz olması nedeni ile döllenme oluşmayan veya döllenme oluşsa bile gebelik elde edemeyen hasta grubunda, 
- Yumurta rezervinde azalma görülmeyen, yapılan tüm test ve tetkiklerde bir sorun bulunmayan fakat yine de doğal veya IVF tedavisi ile gebelik elde edilemeyen hasta grupları için Tandem IVF tedavisi uygulanır. Tandem IVF tedavisi gebelik şansını artıracak bir tedavi yöntemidir.

 

Tandem IVF tedavisi, normal tüp bebek tedavisine benzer. Tek farkı aynı anda hastaya donör yumurtası da sunulur.Tüp bebek tedavisinde yapılması gereken test ve tetkiklerin aynıları Tandem IVF hastaları için degeçerli olmaktadır.

 

Tandem Siklus öncesi gerekli test ve tetkikler nelerdir?

Kadın için, 
- Sistemik ve Lokal fizik muayene: Bazal jinekolojik muayene ve jinekolojik ultrasonografi ile vajen, serviks ve uterusa (rahime ) ait temel anatomik bozukluklar değerlendirilir, overlere ( yumurtalıklara) ait yapısal ve/veya hormonal bozukluklara bakılır. 
- Hormon profili testleri: FSH, LH, Prolaktin, TSH, Progesteron overlerdeki yumurta rezervinin değerlendirilebilmesi amacıyla hormonlara bakılır. 
- Tubal geçişin saptanması: HSG (Rahim Filmi) tetkiki yapılır.

 

Erkek için, 
- Sistemik ve Lokal fizik muayene 
- Semen analizi: 3 günlük cinsel perhiz sonrası semenin incelenmesi işlemidir. Spermin hacmi, hareketliliğii konsantrasyonu, morfolojisi değerlendirilir.
İleri tetkikler: Gerekli olması durumunda; serolojik testler, MAR testi ve hormon profiiline bakılabilir.

 

Önceden tekrarlayan başarısız tüp bebek denemeleri olan hastalar için genetik 'Karyotip Analizi' talep edilmektedir

Tandem IVF işlemi için infertil çift doktoru tarafında gerekli tetkik ve muayenenler yapılarak net şekilde değerlendirillir. Uygun tedavi şekli ve ilaç dozu ayarlanarak tedavi programı hazırlanır.

 

Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen bizlere 'İletişim' bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

 

Tandem IVF tedavisinde donör seçimi yapılırken etnik köken, kan grubu , ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi özellikler mümkün olduğunca alıcı çiftinkine benzer olacak şekilde seçilir. Seçilecek olan yumurta donörünün sizin belirleyeceğiniz kriterlere göre seçilebilmesi için 'Yumurta Alıcı Formu' nu doldurup gönderebilirsiniz.

 

Tedavisi Ücret Bilgisi:

Tedavi maliyeti 5.500 Euro’dur. Tedavi sırasında yapılan ultrasonografi ve konsültasyona ücret alınmaz. Donörün hazırlığı ve tedavisi ve ilaç kullanımı bu ücrete dahildir. Aşağıda tedavi ücretine dahil olmayan ekstra giderleri bulabilirsiniz:

 

  • Tedavi süresince kullanılan ilaçlar.
  • Kıbrıs’a gelmeden önce tedaviye hazırlık döneminde yaptırmanız gereken testler, ilaç kullanımına geçilmesi ve kadın doğum hekimi tarafından yapılacak ultrasonografiler.
  • Kıbrıs’taki konaklama harcamaları tedaviye dahil değildir. Farklı fiyat ve konaklama seçeneklerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz. 5 yıldızlı otellerden town-home ve stüdyo gibi her bütçeye uygun alternetif konaklama seçeneklerimizden biri size uygun olacaktır.
  • Bulaşıcı hastalık testlerinizi merkezimizde yapıyoruz. Kadın ve erkek için yapılan bu testler yaklaşık 400TL’dir.
HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...