Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

Kıbrısta Yumurta donasyonu ile IVF Tedavisi, diğer adı ile Yumurta bağışı ile Tüp bebek tedavisi; seçilmiş yumurta bağışçısından (donör) yumurta toplama işlemi ile yumurta elde edildikten sonra, erkekten alınan sperm örneği ile yumurtaların döllenmesi sağlanır. Oluşan embriyolar 3 veya 5 gün sonra anne adayının rahim içine transfer edilir.

 

Standart tüp bebek tedavisinden farklı olarak anne adayından yumurta elde edilmesi planlanmadığı için, annne adayına yumurta geliştirici iğne tedavisi uygulanmaz. Yumurta geliştirme tedavisi bağışçının (donörün) yaş ve hormonlarına uygun olarak başlanır. Amaç; gelişen yumurta veya yumurtalar olgunlaştığında, anne adayı için yeterli sayıda ve iyi kalitede yumurta elde etmektir. Bu süreçte anne adayına embriyoların rahme tutunmasını sağlamak üzere, endometrium (rahim iç duvarı) geliştirici bir tedavi uygulanır. Bu şekilde uterus (rahimi) gebelik için hazır hale getirilir.

 

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’nde Donör (yumurta bağışçısı) seçimi belli kriterlere göre gerçekleştirilir. Merkezimize başvuruda bulunan donör adaylarının %72’si üniversite öğrencisi, %23’ü kamu veya özel işletmelerde çalışan, %5’i ev hanımıdır. Donör adaylarının etnik kökeni, aile geçmişi, fiziksel ve zihinsel yapısı, enfeksiyon hastalıkları, genetik geçişli hastalıkları ve kronik hastalıkları araştırılmış, kan grubu saptanmış sağlıklı kişilerdir. Yumurta vericisinin ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel özellikleri alıcı çift ile mümkün olduğunca benzer olacak şekilde seçilmesine önem verilir.

 

Merkezimizde donörlerin kimlikleri kesinlikle saklı tutulur. Anne ve baba adayı bağışçısı ile asla tanışamaz.

 

Yumurta Nakli Kimlere Yapılır?

Kadının kendi yumurta hücresi ile gebe kalamayacağı durumlarda gebeliğin sağlanması için tercih edilen uygulamadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’nde yumurta donasyonu (yumurta nakli) programına uygun olan hastalarımızı aşağıdaki şekilde gruplandırabiliriz:


- Kadında yumurta rezervinin az veya hiç yumurta elde edilmediği durumlarda, 
- İleri kadın yaşı ve erken menopoza giren kadınlarda, 
- Kanser hastalığı sonucunda kemoterapi, radyoterapi uygulaması ile yumurta hücreleri kaybolan kadınlarda, 
- Cerrahi veya travma nedeniyle yumurtalıkların zarar görmesi durumunda, 
- Genetik kusurlar gibi durumlarda, yumurta donasyonu tedavisi yapılabilir.

 

Yukarda belirtilen bu özel durumlar için önerilen tüp bebek tedavisi + Kıbrısta yumurta donasyonu ( yumurta bağışı) tedavisidir. Tedavi ve uygulama şekli tıpkı tüp bebek tedavisinde olduğu gibidir. Tek fark donörden elde edilen yumurta hücreleri alıcı kadının eşinin spermi ile döllenir.

 

Bir çifte Yumurta Donasyonu ile tüp bebek tedavisi önerilebilmesi için, öncelikle her iki partnerin de bazı araştırmalardan geçmiş olması gerekir. Bu araştırmalar; hastalara mevcut duruma göre hangi tedavi şeklinin daha uygun olacağının belirlenmesi için gereklidir.

 

Yumurta Naklinden Önce Yapılması Gereken Testler Nelerdir?

- Kadın için, Bazal jinekolojik muayene ve jinekolojik ultrasound ile vajen, serviks ve uterusa yani rahime ait temel anatomik bozukluklar değerlendirilir. 
- Kadın için, gebelik hormonları ile etkileşime girebilecek bazı hormonlara bakılır. 
- Erkek için, sperm kalitesinin anlaşılabilmesi için Spermiyogram tetkiki yapılır. 
- Her iki partnerin enfeksiyon testleri yapılır.

 

Tedavi şeması çıkartılırken; kadının yaşı, adet düzeni, ultrasonografi sonucu ve erkeğin sperm kalitesi referans alınır.

Kıbrısta Yumurta donasyonu ile Tüp bebek tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Kıbrıs tüp bebek merkezinde yumurta donasyonu programımızın aşamaları şu şekildedir:

 

- Donörün yumurta geliştirici ilaçları kullandığı, kadın hastanın rahim iç duvarının hazırlandığı dönem 
- Donörden yumurta toplandığı ve erkeğin sperm örneği verdiği dönem 
- Döllenme sonrası embriyoların geliştiği dönem 
- Kadına embriyo (hücresel seviyede bebek)/embriyoların verildiği dönem (Embriyo Transferi) 
- Transfer sonrası dönem

 

Anne adayının merkezimizde bulunması gereken dönem Embriyo Transferi zamanıdır. Endometrium (rahim iç duvarı) hazırlanma sürecinde anne adayının klinikte bulunması şart değildir, bu takip hastanın yaşadığı yerdeki doktoru ile de sürdürülebilecek bir takiptir. Bu şekilde, yurt dışından gelen hastanın ülkemizde konaklama süresi azaltılmış olur. Erkeğin merkezimizde bulunması gereken dönem, donörden yumurta toplamı işlemi yapıldığı gündür. Aynı gün erkekten de sperm örneği alınması gerekir.

 

Tedavi için adınıza düzenlenen reçetenizi e-posta ya da faks ile size ulaştırabiliriz. İsteğiniz doğrultusunda ilaçların temini için kargo servisi yapan anlaşmalı eczanelere reçetenizi gönderebilir ve ilaçların size kargo ile ulaşmasını sağlayabiliriz. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak tedavi için ilaçlarınızın temininde sizlere her zaman destek olmaktayız.


Yumurta Donasyonu tedavisinde, anne adayı yumurta geliştirici iğneler kullanmayacağı için reçetedeki ilaçların maliyeti de oldukça düşük olacaktır.

Tedavi programına alınan her hastanın iletişimde olacağı bir hasta koordinatörü olur. Koordinatör, tedavi sürecince tedavinizle ilgili her türlü bilgi akışını hekimlerimizin talimatları doğrultusunda iletir. Kıbrıs dışından gelen hastalar için seyahat planı yapar, talep edilmesi durumunda konaklama ile ilgili gerekli bilgi ve desteği sağlar.

 

Yumurta Nakli Tedavi Maliyeti

Yumurta bağışı ile yapılan tüp bebek tedavi maliyeti geleneksel tüp bebek tedavisinden biraz daha yüksektir. Kliniğimizde yumurta bağışı ile tüp bebek tedavisinin malieti 5000 Euro’dur. Bu tutar yumurta vericisinin masraflarını, ilaçlarını, test ve değerlendirmelerini içerir. Sizin tedaviniz ve Kıbrıs’taki konsültasyonlar ücrete dahildir.

 

Aşağıda tedavi ücretine dahil olmayan ekstra giderleri bulabilirsiniz:
- Tedavi sırasında gebeliğe hazırlık için kullanmanız gereken ilaçlar.
- Kıbrıs’a gelişinizden önce bulunduğunuz ilde tedavi için ön hazırlıkların başlanmasına bağlı olarak gerekli testlerin yapılması, ultrasonografi yaklaşık olarak 1000-1500TL olacaktır.
- Bulaşıcı hastalık testlerinizi ise mekezimizde yapıyoruz. Kadın ve erkek için yapılan bu test yaklaşık 400TL’dir.

 

Kıbrısta Yumurta Donosyonu Tedavisinden Beklentiler Nelerdir?

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’nde yumurta donosyonu ile tüp bebek en başarılı yöntemlerimizden biridir.

Bu konuda Dr. Savaş Özyiğit ana faktörleri aşağıdaki gibi açıklamaktadır:

Kıbrıs tüp bebek donörleri 19-25 arasında genç ve sağlıklı bireylerdir.

Her bağışçı yaşamı boyunca ancak belli sayıda bağışta bulunabilir. Buna bağlı olarak gebelik oranı yüksek sağlıklı bağışçılarla çalışmayı tercih ederiz.

Tüm bağışçılar, bağış yapabilmek için tarama testlerinden geçerler. "Optimal doğurganlık aralığında" olanlar yumurta bağış programına kabul edilir.

Tek donör tek alıcı ilkesi ile çalışırız.

Bağışçılara mild doz yumurta geliştirme tedavisi uygulanır. Elde edilen yumurtalar, bu nedenle yüksek döllenme ve gebelik potansiyeline sahip çok kaliteli yumurtalardır.

Yüksek gebelik şansı için 3 emabriyoya kadar transfer etme şansımız vardır.

Kliniğimizde pek çok Avrupa ülkesindeki klinikler de bile kullanılmayan yüksek teknojiler kullanılmaktadır. Mikro-akışkan çip yöntemi ile genetik olarak en sağlıklı spermlerin seçilmesi mümkün olmaktadır, bu sayede tüm dünyadaki en seçkin klinkler arasındaki yerimizi perçinlemiş olduk.

Sıkça sorulan sorular bölümünde de detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...