Sormaktan Çekinmeyin, Her Türlü Sorunuzu Sorabilirsiniz...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Randevu Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
Aranma Talebiniz İçin Ekibimiz Tarafından Aranacaksınız...
X (kapat)
Bilgileriniz hiç bir şekilde, hiç kimse ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.
+90 392 227 9342

İnfertilite veya diğer bir adı ile kısırlık, günümüzde birçok çifti ilgilendiren bir konudur. Günümüz beslenme alışkanlıkları, stresin insan sağlığına olumsuz etkileri, iş odaklı hayat tarzımiz ile infertilite problemi günden güne gerek toplumun gerekse medyanın gündemini artarak işgal eden bir sağlık sorunu olarak karışımıza çıkmaktadır.

 

Yaşla beraber gelen infertilite problemleri, doğuştan kaynaklanan infertilite problemleri, genetik bozukluklar gibi birçok sebep kısırlığa neden olmaktadır. Bir yıl süreyle korunmaksızın cinsel birliktelik olmasına rağmen gebe kalınmıyorsa, kısırlıktan söz edilmelidir. Kısırlık problemi olan çiftlerde sorun kadına bağlı sorunlar, erkeğe bağlı sorunlar ya da hem erkek hem kadından kaynaklanan sorunlar olarak belirlenebilir. Öncelikle gerekli test ve tetkiklerin yapılarak infertilite tanısının konulması gerekir. Ancak bazı durumlarda ise tüm test ve tetkiklere rağmen gebeliğe engel olan bir problem bulunamamaktadır ve bu gruba giren çiftlere 'açıklanamayan infertilite' tanısı konulmaktadır.

 

Kiniğimize başvuruda bulunan çocuk sahibi olamayan çiftler, kadın ve erkekde kısırlık sebeplerinin tespit edilmesi için testlere tabi tutulurlar. Bu testler kadınlar ve erkekler için ayrı şekilde uygulanmaktadır.


Öncelikle, sperm ve yumurta bozuklukları ele alınmakta, bir sorun tespit edilmezse daha ileri testler yapılmaktadır. Bu aşamada, ileri seviye testler yapılması veya direkt olarak tedavi aşamasına geçilmesine karar verilebilir. Bu karar, birçok faktör göz önünde bulundurularak verilir. Şayet hastanın infertilite testlerinde herhangi bir soruna rastlanmamış ve ileri derecede bir sorun ihtimali düşük bulunmuşsa, o zaman ileri derecede test aşamasına geçmek yerine, direkt olarak tüp bebek tedavisi önerilebilir. İleri seviye test ve tetkiklerin maliyeti çok yüksek olacağından, ciddi bir problem öngörülmüyorsa, direkt tüp bebek tedavisinin sonuç verme ihtimali yüksek olacaktır.

 

Aşağıdaki bağlantılarda infertilite ile ilgili, gerek kadın infertilitesi, gerek erkek infertilitesi, gerekse infertilite problemi ile başa çıkma yolları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Cevabını bulamadığınız tüm sorularınız için bizlere iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, başvuru formunu doldurarak sorunlarınız hakkında daha detaylı bilgi verirseniz, sizler için kapsamlı çözümler üretme şansımız olacaktır.

HAKKIMIZDA
KIBRIS TÜP BEBEK
HIZLI LİNKLER
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi internet sitesine hoşgeldi niz! Sitemizin amacı, sizlere tüp bebek ve genel an lamda infertilite tedavileri hakkında detaylı bilgi sağlamak, ve tüp bebek tedavilerinde bilinmesi ge rekenleri sizlerin erişimine sunmaktır...